Každý z nás má ve WordPress nějaké ty své oblíbené šablony a myslím si, že je nerad mění. Já mám hned tři oblíbené, které zatím pořád dokola používám, jen je nějak lehce upravuji pomocí CSS.

Atomic Blocks

Tuto šablonu jsem začal používat jako první, když jsem přešel z Divi na Gutenberg. Musím říct, že je velmi lehká k porozumění a rychlá pro menší i větší weby. Při složitějším editování pomocí CSS jsem narazil na problém, už není tak dobrá. Takže ji doporučuji spíš na takové ty weby, kde není potřeba moc editovat v CSS. Momentálně tuto šablonu už používám málo, protože jsem nedávno u jednoho projektu zjistil, že není kompatibilní s WooCommerce a byl to celkem oříšek ty věci dodělat a pořešit, aby vše fungovalo správně.

Go

Toto je jedna z mých momentálně nejpoužívanějších šablon. Je rychlá, dobře se edituje a má hromadu stylů. Pokud si skládáte jednoduchý web, tak táto šablona ušetří i práci s CSS. Prostě si to jednoduše naklikáte. WooCommerce je zde kompatibilní a má to pěkně udělané. Určitě doporučuji.

GeneratePress

Chcete mít přístupný web? Děláte web někomu, kdo musí mít přístupný web dle zákona? Myslím tím například školy a školky, kteří to tak mít musí do konce září 2020. Pokud neumíte programovat, tak táto šablona vám zaručí přístupný web jedna dvě. Je totiž přístupná! Hodí se úplně na všechno. Je i kompatibilní opět s WooCommerce. Má verzi, která je zdarma tzv. free, ale i placenou tzv. premium a tu doporučuji radši. Sice si zaplatíte každý rok 49$, ale stojí to za to. Budete mít tolik funkcí a vyřešíte tolik problému jedním klikem. No prostě bomba.

Závěr

Všechny šablony, které jsem vypsal jsem už několikrát použil a vím, že jsou dobré. Určitě je doporučuji a stojím si za nimi. Pokud máš jiné šablony, které máš rád a jsi s nimi spokojený, určitě je používej. Nejlepší web uděláš pouze tehdy, když rozumíš tomu, co děláš a nemáš s tím komplikace. Nejlepší šablona je stejně jen jedna a to čistě naprogramovaná. Držím ti palce ve tvé tvorbě.

Předchozí příspěvek