Bruno Dirbák - background

Přednášky

Pokud potřebuješ najít nějakou moji přednášku/prezentaci, která se ti líbila a chceš si ji ještě jednou nastudovat, nebo ji k něčemu použít, zde najdeš všechno.

WordCamp Praha 2020

Přednáška: Nestůj a pojď do Gutenbergu s nástavbou Atomic Blocks!

Workshop bude orientovaný hlavně na uživatele WordPress, kteří se chtějí ve svém oboru neustále zdokonalovat nebo se chtějí naučit něco nového, co by mohli v současné době nebo v budoucnu aplikovat na své webové stránky.

Projedeme si společně kompletně celé rozhraní v Gutenbergu, řekneme si, která verze byla poslední a co nám přinesla, součástí bude i krátká ukázka instalace local hostu do systému Linux.

Potom se podíváme na tajnou myška věc, což jsou Atomic Blocks, které si opět celé od začátku projdeme, ukážeme si, jak fungují, co se na nich dá postavit za projekty, no a také samozřejmě zmíním věci, které v tomto řešení chybí a je potřeba je dodělat.

Nakonec si ukážeme, jednoduché stylování v CSS, aby náš web pomocí Gutenbergu a Atomic Blocks, vypadal pěkně.

Ke stažení: Prezentace

WordCamp Bratislava 2019

Přednáška: Jak si postavit stránku v Divi builderu

Moje přednáška bude o krátkém představení některých builderů, s kterými se můžou uživatelé WordPress potkat. Následně po krátkém představení se vrhneme na Divi builder, s kterým mám dlouholeté zkušenosti. Ukážu posluchačům, jak si jednoduše nastylovat na tomto builderu stránku, jak si pomocí CSS stylů upravit pár detailů tak, abychom nemuseli použít plugin.

Chtěl bych, aby přednáška probíhala jako takový menší „pokec“ s více lidma. Takže nejen, že budu přednášek, ale budu se i ptát na dotazy do publika a zjišťovat různé věci od lidí. Na čem třeba právě tvoří oni a proč, které pluginy používájí a myslí si, že jsou zbytečné a podobně.

Ke stažení: Prezentace  Videa k prezentaci